واتچ ماهان

کسی که به خاطر خوش خدمتی به بیگانه ها به وحدت و اتحاد مسلمین ضربه بخانومد مسلمان نیست

۱۸ آذر ۱۳۹۶

 

کسی که به خاطر خوش خدمتی به بیگانه ها به وحدت و اتحاد مسلمین ضربه بخانومد مسلمان نیست

تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ قوس ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹

کسی که به خاطر خوش خدمتی به بیگانه ها به وحدت و اتحاد مسلمین ضربه بخانومد مسلمان نیست

اگر کسی ظاهراً‌ لا اله الا الله بگوید ولی به وحدت و اتحاد مسلمین به خاطر خوش خدمتی بیگانه ها ضربه بخانومد مسلمان نیست همچنین اگر کسی شعار وحدت می دهد اما توجه به خداوند ندارد همین حالت را دارد.

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان (آوا) در گفتگوی آزاد گفتمان وحدت در سایه مکتب یا مکتب در سایه وحدت که به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و فرخانومد برومندش امام جعفر صدق(ع) برگزار انجام گرفته بود حجت الاسلام و المسلمین سید به همراهقر واعظی ریییس دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل گفت: وحدت عملی یکی از ضرورت های جدی در جامعه افغانستان است.

به گفته این عالم دینی اسلام دو رکن اساسی دارد که اگر یکی از آنها نبه همراهانجام گرفت اسلام هم نیست. کلمه توحید و توحید کلمه.

واعظی افزود: کلمه توحید یعنی توجه به خداوند در همه حال و در هر زمان و مکان و به دنبه همراهل آن وحدت و هماهنگی از این منظر به همراهید گفت محور انقلاب اسلامی بر پایه وحدت امت اسلامی استوار است.

به عقیده این عالم دینی اگر کسی ظاهراً‌ لا اله الا الله بگوید ولی به وحدت و اتحاد مسلمین به خاطر خوش خدمتی به بیگانه ها ضربه بخانومد مسلمان نیست همچنین اگر کسی شعار وحدت می دهد اما توجه به خداوند ندارد همین حالت را دارد.

پس به همراه این حال به گفته واعظی هرکه پیرو پیامبر اسلام(ص) است و ایمان به خداوند دارد به همراهید به دنبه همراهل وحدت طلبی در جامعه به همراهانجام گرفت در غیر آن صورت تنها ادعای مسلمانی کافی نیست.

واعظی ادامه داد: آقام افغانستان توجه داشته به همراهشند که دشمنان به همراه امکانات مختلف در صدد از بین بردن وحدت و تضعیف مسلمانان اند. بنا بر این در چنین حالت توطئه های نفوذی دشمن به همراهید شناسایی و نقطه های آسیب پذیر سیاسی و اجتماعی در جامعه مورد توجه قرار گیرد.

در همین حال داکتر بیک یک تن دیگر از اشتراک کنندگان گفتمان اظهار داشت: هیچ یکی از بزرگان دین و پیامبران الهی به همراه هم اختلاف نداشتند پس چرا مسلمانان که پیرو یک دین تکمیل هستند و همه رسولان الهی را قبول دارند به اختلاف دامن می خانومند.

وی علت اختلاف مسلمانان را از بدو تولد اسلام توطئه های دشمنان عنوان انجام و گفت: حتی در زمان رسول خدا(ص) یکی از حربه های مشرکین ایجاد اختلاف و تحریک برخی از مسلمانان در برابر همدیگر بود.

به گفته او امروز نیز کشورهای حامی تروریست از طریق گروهای افراطی منسوب به اسلام به اختلافات دامن می خانومند که اگر زمامداران اسلامی متوجه این خطر نشوند وضعیت دنیای اسلام بدتر از این خواهد انجام گرفت.

کد مطلب: ۱۵۴۴۶۶