واتچ ماهان

رویداد تروریستی ۷ جدی، به بیداری و آگاهی نسل جوان کمک خواهد انجام/ دشمن سفاک کینه دیرینه و نفرت عمیقش از علم، آگاهی و دانش را نشان داد

۲۳ دی ۱۳۹۶

جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج)، شورای هماهنگی هیات های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، دارالقرآن محمد امین و همچنین دانشجویان افغانستانی مقیم ایران به همراه قرائت بیانیه هایی در مراسم گرامی داشت از شهدای فرهنگ و رسانه، در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری واتچ ماهان(آوا)، این حمله را به انجام گرفتت مورد نکوهش قرار دادند.

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(آوا) از تهران، مراسم تجلیل از “شهدای فرهنگ و رسانه” در حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان و خبرگزاری واتچ ماهان(آوا) ـ کابل، روز جمعه(۲۲ جدی) در شهر ری تهران برگزار انجام گرفت.

در بیانیه مشترک جامعه روحانیت انصارالمهدی(عج)، شورای هماهنگی هیات های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران و دارالقرآن محمد امین که توسط حجت اسلام علی ناطقی قرائت انجام گرفت، آمده است: “زیاد از سه دهه است که آتش خانمان سوز جنگ و ویرانی و غارت و در نهایت کشتارهای دسته جمعی، دامن‌گیر آقام شرافتمند و غیرتمند ما گردیده است. امروز نیز در کشور عزیز و اسلامی افغانستان، گروهک تکفیری امریکایی و صهیونیستی داعش و عمال فاشیست صهیونیستی وابسته به آن، به همراهرها و به همراهرها دست به جنایت جنگی و نسل کشی آشکار زده اند؛ کشتار و جنایت در ناحیه وزیر اکبرخان، چهارراهی خانومبق و پس از آن حمله بر مسجد جامع الزهرا و مساجد جامع و جوادیه هرات، و همچنین مساجد صاحب الزمان و امام زمان در شمال و غرب کابل، و اکنون در روز هفتم جدی سال جاری، دفتر مرکزی فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری واتچ ماهان در کابل که هر دو تکمیلا غیرنظامی بودند”.

در ادامه این بیانیه آمده است: “جامعه روحانیت انصارالمهدی متشکل از طلاب و علمای افغانستانی مقیم تهران، دارالقرآن حوزه پناهندگان تهران و شورای هماهنگی هیأت های مذهبی مهاجرین افغانستانی مقیم ایران، این عمل ننگین را به انجام گرفتت محکوم نموده و اعلام می دارند که ملت افغانستان و خانواده های معظم شهدا، این حمله را بی پاسخ نخواهند گذاشت.

دانشجویان افغانستان: دشمن سفاک به همراه حمله تروریستی ۷ جدی، کینه دیرینه و نفرتش را از علم، آگاهی و دانش نشان داد
از سوی دیگر، دانشجویان افغانستانی در ایران نیز در بیانیه ای در این مراسم، حمله تروریستی ۷ جدی بر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری واتچ ماهان را نکوهش انجامند و این حمله را ناشی از کینه دیرینه و نفرت تروریستان از علم، دانش و آگاهی خواندند.

زمان حسینی، نماینده دانشجویان افغانستانی که این بیانیه را قرائت می انجام، گفت: “دشمن سفاک و خون‌ریز تروریستی در هفتم جدی سال روان خورشیدی، دفاتر مرکزی خبرگزاری آوا و مرکز تبیان را در کابل، آماج یک حمله مدهش و وحشیانه قرار داد تا یک به همراهر دیگر، کینه دیرینه و نفرت عمیق‌اش را از علم و دانش و آگاهی و خرد نشان دهد”.

در ادامه این بیانیه آمده است: “در آن رویداد غم‌انگیز ۵۲ تن از خبرنگاران، فعالان فرهنگی و رسانه‌ای، دانشجو‌یان، طلاب و علمای دینی و نخبگان ارزشمند حوزه و دانشگاه، جان‌های عزیزشان را از دست دادند و در جهاد مقدس علیه جهل و جنون، عاشقانه به دیدار پروردگارشان شتافتند و به خیل عظیم شهدای این راه پرافتخار پیوستند”.

دانشجویان افغانستانی در ایران تأکید انجامند: “بی‌تردید پر انجامن جای خالی این تعداد نیروی نخبه و تحصیل‌انجامه، برای جامعه علمی و دانشگاهی کشور امری دشوار و سنگین است؛ نیروهایی که حاصل ده‌ها سال تلاش و زحمت و مبه همراهرزه و تکاپو برای عبور از سختی‌ها، گذر از موانع و تحمل مشقت‌ها و مرارت‌ها بودند، در یک صبحگاه پنجشنبه، توسط دشمن دژخیم و بی‌رحم آگاهی و خرد، به خون نشستند و ما را برای همیشه به سوگ نشاندند. به همراه این وجود، ایمان راسخ و به همراهور راستین داریم که این رویداد و رویدادهای مشابه آن، زیاد از هر زمان دیگری به بیداری و آگاهی نسل ما کمک خواهد انجام و عزم ما را برای مبه همراهرزه به همراه جهل و سیاهی و نابخردی و جمود و جنون، قدرتی مضاعف خواهد بخشید”.

در ادامه این بیانیه آمده است: “ما پروردگان مکتبی هستیم که به همراه خون‌دادن، توانمند می‌شود، به همراه شهادت خانومده می‌‌گردد، به همراه مبه همراهرزه و جهاد، به همراهرور و پویا و شکوفا می‌شود و به همراه آگاهی و دانش‌اندوزی و خردورزی، مدارج کمالت و تعالی توأم به همراه تعهد و تدین را می‌پیماید و به چکادهای افتخار و سربلندی صعود می‌کند و این‌گونه برگ‌های زرین تاریخ را به نام خود، رقم می‌خانومد و تا همیشه تاریخ، یاد و نامش، بر تارک طلایی تاریخ خواهد درخشید و چراغ راه آیند‌گان خواهد انجام گرفت. این همان چیزی است که علی رغم کین‌توزی و خون‌ریزی و جنگ‌افروزی دشمن تکفیری، به پویایی و پیشرفت و پایداری عصر و نسل ما کمک خواهد انجام”.

دانشجویان افغانستانی در ایران خطاب به شهدا تصریح انجامند: “شهدای عزیز مرکز تبیان و خبرگزاری آوا، اکنون طلایه‌داران نسل شهیدان راه خرد و اندیشه و آگاهی اند و ما به عنوان اعضای خانواده بزرگ دانشجویان افغانستان، متعهد به ادامه راه آن‌ها تا تحقق تکمیل رسالت راستین و آرمان انسانی شان هستیم”.