واتچ ماهان

خبرگزاری واتچ ماهان (TNA) – ​کمپین «فهم میان ادیانی» مسلمانان «اوکلاهاما» در ماه مبه همراهرک رمضان

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

مسلمانان اوکلاهاما کمپین گسترش فهم میان ادیانی را در طول ماه مبه همراهرک رمضان اجرایی می کنند.

تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۵۶

کد مطلب: ۳۳۰۸۹۸

 

​کمپین «فهم میان ادیانی» مسلمانان «اوکلاهاما» در ماه مبه همراهرک رمضان

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(تنا)، اعضای جامعه مسلمانان «اوکلاهاما» در تلاش برای افزایش فهم میان ادیانی در طول  ماه مبه همراهرک رمضان هستند.

“امام عماد انشاسی”رئیس جامعه اسلامی اوکلاهاما در این به همراهره گفت:در ماه رمضان چه مسلمانانی که روزه می گیرند و چه مسلمانانی که به دلیل بیماری یا دلایل دیگر از روزه گرفتن منع می شوند، اقدام به انجام کارهای خیریه می کنند.

«آدام سلطانی»،مدیر اجرایی دفتر شورای روابط اسلامی-آمریکایی در اوکلاهاما می گوید:رمضان فرصت زیاد خوبی برای ایجاد روابط بهتر میان مسلمانان و افراد به همراه پیشینه های مذهبی دیگر به ویژه همسایگان مسیحی آنهاست.

وی افزود:جمعیت مسلمان در اوکلاهاما در برخی مکان های خاص مانند «تولسا»،اطراف دانشگاه ها ،پایگاه های نظامی یا محوطه های بزرگ پزشکی متمرکز انجام گرفته است و به همین دلیل انجام اقداماتی برای گسترش فهم میان ادیانی برای آنها مشکل است.

این بدان معناست که اکثر اوکلاهامایی ها، شانس برقراری روابط شخصی به همراه مسلمانان را نداشته اند و به همین دلیل تصورات غلط دربه همراهره مسلمانان که رسانه ها به آن دامن زده اند، هنوز از بین نرفته است.

سلطانی همچنین گفت:در خارج از این مناطق هیچ گروه مسلمانی در اوکلاهاما وجود ندارد که دارای یک مرکز اسلامی و یا یک مسجد به همراهانجام گرفت و به همین دلیل به چالش کشیدن اسلام هراسی سخت است.

وی خاظرنشان انجام،تا زمانی که شما به همراه آقام ملاقات و تعامل نداشته به همراهشید، نمی توانید به همراه ترس های آنها غلبه کنید.

شورای روابط اسلامی-آمریکایی برای برداشتن این موانع،میزبه همراهن برنامه های مختلفی در طول ماه مبه همراهرک رمضان است، تا فرصتی برای ملاقات و تعامل به همراه مسلمانان در اختیار غیر مسلمانان قرار دهد.

 

کلمات کليدی: فهم میان ادیانی، اوکلاهما، مسلمانان، مسیحیان، رمضان