واتچ ماهان

خبرگزاری واتچ ماهان (TNA) – ​ضرورت برخورد به همراه خشونت‌های سازمان یافته علیه مسلمانان اروپا

۲۳ اسفند ۱۳۹۶

 

یک مؤسسه حقوق بشری مستقر در شهر ژنو سوئیس رانجام گرفت خشونت‌های سازمان‌یافته گسترده علیه مسلمانان در اروپا را ناراحت‌کننده و هانجام گرفتار دهنده توصیف انجام و خواستار برخورد قاطع به همراه آن انجام گرفت.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۸

کد مطلب: ۳۱۷۸۴۸

 

​ضرورت برخورد به همراه خشونت‌های سازمان یافته علیه مسلمانان اروپا

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(تنا)، مؤسسه حقوق بشری «یورومد»  در بیانیه‌ای نوشت: طی سال‌های اخیر حملات پراکنده علیه مسلمانان به جرم‌های سازمان‌یافته تبدیل انجام گرفته و گروه‌های عوام‌فریب موجب ترویج‌ نفرت علیه مسلمانان انجام گرفته‌اند؛ آن‌ها به آقام وعده پاداش در برابر جرم‌هایی را می‌دهند که علیه اقلیت‌های مسلمان صورت می‌گیرد.
 
این موسسه هانجام گرفتار داد که اگر دولت‌های اروپایی فوراً موضعی قاطع و یکپارچه در رابطه به همراه این خشونت‌ها اتخاذ نکنند، نتایج فاجعه‌آمیزی به به همراهر خواهد آمد و صلح و آرامش اجتماعی در سراسر قاره اروپا به خطر خواهد افتاد.
 
موسسه یورومد از اتحادیه اروپا خواست که موضع یکپارچه و پایداری در خصوص این حملات و رفتارهای خشونت‌آمیز اتخاذ کند و تلاش افزایشی برای اطمینان از احترام و حمایت از حقوق و به همراهورهای مذهبی مهاجران و گروه های اقلیت صورت دهد و همچنین خواستار پاسخگویی مسئولان دربه همراهره این حملات و خشونت‌ها انجام گرفت.
 
این بیانیه در پی گزارش‌هایی مبنی بر ارسال نامه‌های ترویج کننده نفرت به همراه عنوان «روز مجازات مسلمانان» در انگلستان که موجب تانجام گرفتید اسلام‌هراسی و بروز رفتارهای خشونت‌آمیز علیه مسلمانان می‌شود، منتشر انجام گرفت.
 
موسسه یورومد نسبت به تانجام گرفتید وقوع جنایات ناشی از نفرت هانجام گرفتار داد و تأکید انجام که چنین نامه‌هایی فقط به همراهعث آزار افزایش مسلمانانی می‌شود که در این کشورها و سایر نقاط ساکن هستند.
 
این نامه‌ها که در مساجد، مؤسسات و مکان‌های عمومی پخش و نیز به طور تصادفی به صدها نفر از آقام ایمیل می‌شود، خواستار حمله به مسلمانان انجام گرفته و روز ۳ آوریل (۱۴ فروردین) را روز موعود برای انجام این حملات اعلام می‌کند.
 
طبق گزارشات، جنایات ناشی از نفرت علیه مسلمانان در سال‌های اخیر در انگلستان و سایر نقاط اروپا افزایش یافته است. در شهر لندن در سال ۲۰۱۷ تعداد جرائم افزایش قابل توجهی داشته است (۴۰ درصد) و وزارت کشور آلمان اعلام انجامه است که شمار حملات به مسلمانان و مساجد در همان سال به ۹۵۰ مورد افزایش یافته است.
 
وضعیت مسلمانان در اروپا به همراه اینکه تنها حدود ۵ درصد از کل جمعیت آن را تشکیل می‌دهند در حالت هانجام گرفتار قرار دارد.

کلمات کليدی: اسلام هراسی، حقوق بشر، اروپا