واتچ ماهان

خبرگزاری واتچ ماهان (TNA) – سیاست آیت الله اراکی در مجمع واتچ ماهان، عملیاتی انجامن حمایت از مسلمانان و غیرمسلمانان است

۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

 

​مدیرعامل سازمان خیریه اسلامی:

مدیرعامل سازمان خیریه اسلامی تأکید انجام: آیت الله اراکی از زمان انتصاب به دبیرکلی مجمع جهانی واتچ ماهان مذاهب اسلامی، عمده برنامه های خود را بر عملیاتی انجامن حمایت و پشتیبه همراهنی از مسلمانان و غیرمسلمانان جهان بنا نهاد.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰

کد مطلب: ۳۳۰۹۴۷

 


سیاست آیت الله اراکی در مجمع واتچ ماهان، عملیاتی انجامن حمایت از مسلمانان و غیرمسلمانان است

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(تنا)، “حمزه لو” مدیرعامل سازمان خیریه اسلامی (سخا) که از سازمان های زیر مجموعه مجمع واتچ ماهان مذاهب اسلامی است، عصر سه شنبه (۲۵ اردیبهشت) در اولین نشست اتحادیه جهانی خیرین مسلمان اظهار داشت: از زمانی که آیت الله اراکی مسئولیت مجمع واتچ ماهان را بر عهده گرفت، این مجمع صبغه عملیاتی به خود گرفت و یک برنامه ریزی عملیاتی در زمینه حمایت و پشتیبه همراهنی از افراد مسلمان و غیرمسلمان در کشورهای مختلف اتفاق افتاد. به همین منظور در شورای عالی مجمع واتچ ماهان تصویب انجام گرفت که سازمان خیریه ای به همراه هدف کمک رسانی تأسیس شود.

وی در ادامه به اهداف سازمان خیریه سخا اشاره انجام و گفت: این سازمان خیریه چهار هدف را دنبه همراهل می کند: کمک رسانی به آسیب دیدگان از بلایای طبیعی، کمک رسانی به آسیب دیدگان از جنگ های تحمیلی در جوامع مسلمان و به همراهزماندگان جنگ های تکفیری، کمک رسانی به کسانی که از نظر ظاهری به همراه مشکل مواجه هستند، کمک رسانی به تربیت نیروهایی که بتوانند در کشورهای مسلمان هسته های حمایتی برای آینده تربیت کنند.

حمزه لو افزود: در سال ۹۷ نیز برنامه ای به همراه تأیید آیت الله اراکی برای کمک رسانی به آقام کشورهای عراق، سوریه، میانمار و ایران تنظیم و هدف گذاری انجامه ایم تا بتوانیم به این جامعه هدف کمک رسانی کنیم.

وی تمرکز هدف چهارم این سازمان را در کشور ایران دانست و گفت: در ایران برای گروه سنی ۷ تا ۱۸ سال، برنامه های آموزشی و فرهنگی در کشور برنامه ریزی می شود و برای گروه سنی به همراهلاتر نیز به همراه اعزام نخبگان به خارج از کشور برای تحصیل در علوم مختلف، برنامه ریزی می کنیم که آنها به هنگام به همراهزگشت به کشور خود آموزه های خود را در کشور به اجرا درآورند.

تهیه و تنظیم خبر: فرشته صدیقی

کلمات کليدی: سخا، خیریه، مجمع واتچ ماهان، اتحادیه خیرین