واتچ ماهان

خبرگزاری واتچ ماهان (TNA) – ارتش یمن بندر جیزان عربستان را به همراه موشک هدف قرار داد

۳ خرداد ۱۳۹۷

 

ارتش و کمیته های آقامی یمن، بندر جیزان در جنوب غرب عربستان را به همراه یک فروند موشک بدر۱ هدف قرار دادند.

تاریخ انتشار : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۵

کد مطلب: ۳۳۲۸۵۳

 


ارتش یمن بندر جیزان عربستان را به همراه موشک هدف قرار داد

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(تنا)، یگان‌های موشکی ارتش و کمیته آقامی انصارالله یمن ناحیه اقتصادی در بندر جیزان در عمق خاک عربستان را هدف موشک به همراهلستیک خود قرار دادند.

این حمله موشکی در پاسخ به جنایت های ائتلاف عربی – آمریکایی انجام انجام گرفت.

این خبرگزاری همچنین از کشته انجام گرفتن ۶ شهروند و زخمی انجام گرفتن سه نفر دیگر در حمله ائتلاف سعودی – آمریکایی به ناحیه المیه بخش الفقیه استان الحدیده خبر داد.

بر اساس گزارش «المسیره»، واحد موشکی ارتش یمن از ماه مارس گذشته زیاد از ۴۰ موشک به سمت ۲۴ هدف در جیزان، نجران و عسیر عربستان شلیک انجامه است.

این موشک‌ها در راستای پاسخ به حملات مداوم ائتلاف سعودی و قدرت به همراهزدارندگی و نیز دفاع از حق مشروع ملت یمن انجام می‌شود.

یگان‌های موشکی یمن به صورت مداوم مناطق اقتصادی و نظامی جنوبی عربستان را هدف موشک‌های خود قرار داده تا پاسخ قاطعی به تجاوزهای جنگنده‌های سعودی به مناطق مسکونی و غیرنظامی یمن بدهند.

عربستان به همراه چند کشور عربی و پشتیبه همراهنی آمریکا ائتلافی موسوم به ائتلاف عربی علیه یمن را تشکیل داد.

این ائتلاف در ۶ فروردین ۱۳۹۴ به همراه هدف به همراهزگرداندن “عبدربه منصور هادی” رئیس جمهوری مستعفی یمن به حاکمیت، این کشور را آماج حملات انجام گرفتید قرار داده است.

حملات ائتلاف ضمن آن که نتوانست ریاض را در رساندن به اهداف خود یاری رساند، تاکنون خسارت های جبران ناپذیر مالی و انسانی را به عربستان و دیگر کشورهای این ائتلاف وارد انجامه است.

کلمات کليدی: یمن, عربستان, ائتلاف عربی, منصور هادی