واتچ ماهان

خبرگزاری واتچ ماهان (TNA) – آمریکا به دنبه همراهل سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن در سوریه و عراق است/دست جمهوری اسلامی در صورت خروج آمریکا از برجام به همراهز است

۲۰ دی ۱۳۹۶

 

علی اکبر ولایتی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: دست جمهوری اسلامی ایران در صورت خروج آمریکا از برجام به همراهز است و همه گزینه ها روی میز خواهد بود.

تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۲

کد مطلب: ۳۰۴۳۸۸

 

آمریکا به دنبه همراهل سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن در سوریه و عراق است/دست جمهوری اسلامی در صورت خروج آمریکا از برجام به همراهز است

به نقل خبرگزاری واتچ ماهان(تنا)، علی اکبر ولایتی روز سه شنبه پس از دیدار به همراه رییس مجلس اعلای اسلامی عراق در پاسخ به سوالی دربه همراهره واکنش جمهوری اسلامی به موضوع خروج آمریکا از برجام ادامه داد: این درست نیست برخی از موتلفین آمریکا حرفی بخانومند و آمریکا کار دیگری کند. سود نبه همراهید یک طرفه به همراهانجام گرفت و ایران به تمام تعهدات خود پایبند به همراهانجام گرفت. در خود برجام و قانون مجلس پیش بینی انجام گرفته که ما چه واکنشی در صورت خروج آمریکا از برجام داشته به همراهشیم.
 
وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری دربه همراهره جداسازی انجامستان سوریه از این کشور اظهار داشت: آمریکا به دنبه همراهل تجزیه عراق بود اما عامه آقام عراق به همراه این کار آمریکا مخالف بودند به همین دلیل آمریکا این موضوع را به آینده موکول انجام در حالی که این آینده به دلیل حضور دولت و آقام عراق در صحنه هرگز محقق نخواهد انجام گرفت.
 
ولایتی به همراه بیان اینکه آمریکا به دنبه همراهل سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن در سوریه و عراق است، افزود: آمریکا همچنین نخواست ارتبه همراهط مرزی بین سوریه و عراق برقرار شود اما دولت عراق و سوریه به همراه کمک ایران، فاطمیون، حیدریون و زینبیون داعش را شکست دادند و سرزمین ها را یکپارچه نگهداشتند.
 
 
رییس هیات امنای دانشگاه آزاد به همراه تاکید بر اینکه ما می دانیم در شرق فرات آمریکایی ها پایگاه هایی را ایجاد انجامه اند تا مقدمات جداسازی انجامستان سوریه را فراهم کنند، تصریح انجام: این آرزوی آن ها محقق نخواهد انجام گرفت.
 
وی گفت: آمریکا نیروهای مختلفی از مزدوران خود را به ناحیه آورده تا حکومت سوریه را از بین ببرند تا حکومت عامل خود را در آن جا مستقر ساخانومد که این کار به همراه مقاومت آقام سوریه محقق نانجام گرفته است.
 
ولایتی همچنین به همراه اشاره به دیدار به همراه رییس مجلس اعلای اسلامی عراق گفت: جلسه دوستانه و پرمحتوایی داشتیم که در آن دربه همراهره روابط دو جانبه، اوضاع ناحیه و پیروزی های اخیر ارتش و بسیج آقامی که به همراهعث آزادی تکمیل سرزمین عراق انجام گرفت، گفت وگو انجامیم.