واتچ ماهان

اردن خواستار تحقیقات فوری بین‌المللی در به همراهره کشتار غزه انجام گرفت

۳ خرداد ۱۳۹۷

اردن خواستار تحقیقات فوری بین‌المللی در به همراهره کشتار غزه انجام گرفت

به نقل آوا به گرازش از العالم، «أیمن الصفدی» وزیر خارجه اردن، این موضوع را در دیدار به همراه نیکلای ملادینوف؛ هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در روند سازش روز چهارشنبه در امان مطرح انجام.
 
در این دیدار دوطرف به بررسی آخرین تحولات فلسطین پرداختند و الصفدی بر مسؤولیت جامعه جهانی در حمایت از غیر نظامیان و ضمانت پایبندی رژیم صهیونیستی به قوانین بین‌المللی تأکید انجام.
 
وی دربه همراهره پیآمدهای «بن‌بست سیاسی و فقدان امید» در تحرکات حقیقی بین‌المللی برای پایان دادن به اشغالگری و برآورده انجامن خواسته‌های برحق فلسطینیان در دستیابی به آزادی و دولت به پایتختی قدس در مرزهای چهارم جون ۱۹۶۷ هانجام گرفتار داد.
 
طبق گزارش خبرگزاری اردن (پترا)، وزیر خارجه اردن همچنین ضرورت اعمال فشار جامعه جهانی بر رژیم صهیونیستی برای توقف تجاوزات خود را که تهدیدی برای وضعیت تاریخی و حقوقی مقدسات اسلامی و مسیحی شهر است، مورد تأکید قرار داد.
 
بنابر این گزارش، ملادینوف و الصفدی همچنین دربه همراهره تشریک مساعی جامعه جهانی به منظور شکست رکود موجود در روند سازش و حرکت به سمت راه‌حل دو دولت و اتخاذ اقدامات عملی برای پایان دادن به درد و رنج آقام غزه توافق انجامند.
 
فرستاده سازمان ملل همچنین الصفدی را در جریان تلاش‌های این سازمان برای مقابله به همراه چالش‌های نوار غزه و تلاش برای احیای مذاکرات سیاسی و روند سازش قرار داد.
 
گفتنی است که در تازه‌ترین جنایت رژيم اشغالگر قدس، در روز افتتاح سفارت ترامپ در بیت المقدس، زیاد از ۶۰ تظاهرکننده غیر مسلح فلسطینی از سوی ارتش جنایتکار رژيم اسراییل به شهادت رسیدند و نزدیک به ۳۰۰۰ نفر دیگر، زخم برداشتند.